Hobi Serası

Yoğun iş stresi ve şehir hayatının hızlı temposu günümüz insanının zihnini fazlasıyla yormakta, uykusuzluk ve depresyon gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Şehrin gürültüsü ve temposu içerisinde insanın doğaya kaçma arzusu hep zihninin bir yerlerinde durur. Bu noktada kolay ulaşılabilen ve kısa tatiller için en iyi seçenekler olan hobi bahçeleri kentlerin yakınlarındaki uğrak yerleri olur. Hobi seraları da evimizin bahçesinde ve hobi bahçemizde bize farklı deneyimler sunuyor. Zira hobi seraları bahçede vakit geçirme süremizi uzatıp bütün yıla yayar. Yıl boyunca  toprakla haşır neşir olup stres atabilir, enerjimizi boşaltabiliriz.

Hobi Serasının Özellikleri

Hobi amacıyla çeşitli bitkilerin yetiştirilmesinde kullanılan hobi seralarının alanları genellikle 10 m2 ile 100 m2 arasında değişmekle birlikte tercihe bağlı olarak farklı ebatlarda da olabilmektedir. Küçük alanlı olduklarından, az malzeme kullanıldığından ve önemli bir kalem olan taşıyıcı iskeletin daha az teferruatlı ve daha az dayanıklı olabilmesinden dolayı profesyonel seralara göre çok daha ekonomiktirler. Hobi seraları tercihe göre polikarbon veya fiberglass malzeme kullanılarak da üretilebilmektedir. Bu malzemeler maliyeti arttırsa da uzun dayanım süreleri ile kullanıcı dostudur. Profesyonel olmayıp hobi amacıyla oluşturulan seralarda oluklu polikarbon levha kullanımının en iyi fiyat/performans tercihi olduğu belirtilmektedir.

Farklı Hobi Seraları

Hobi seralarının pratik çadır kurulumunu andıran kurulum özellikleri bulunan türleri vardır. Montaj gerektirmeden birkaç küçük adımda kurulabilen bu seralar toplanıp valiz büyüklüğünde bir çantaya koyulabilmektedir. Uygulama kılavuzu ile birlikte gönderilen bu pratik seralar zaman ve maddiyatla ilgili kaygıları bulunan amatör seracılara güzel bir alternatif sunar. Bu pratik seralarda kalıcı olanlar gibi polikarbon veya fiberglass gibi sert malzemeler yerine naylon örtü malzemesi ve daha ince ve portatif iskelet malzemesi kullanılır. Bu modeller daha çok seracılığa yeni başlayanlar için denemek ve süreci tanımak amacıyla önerilmektedir.

Hobi seralarıcılığı ile ilgili detaylı bilgilere müşteri hizmetleri hattımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca portatif olan modelleri Alrita A.Ş. üzerinden sipariş vererek alabilir ve kolaylıkla montajını gerçekleştirebilirsiniz. Portatif olmayan modeller için ise profesyonel destek alınmasını ve keşif sonrası uzmanlar tarafından montajın yapılmasını öneriyoruz.

Bir Cevap Yazın